Strona: 1 2 3 4 5 6 7
Następna
Odpowiedz
Walusiowe Bajania
Drodzy wspòlabsolwenci , Panowie , wita sie z wami Walery . Za namowa Manka Bialika , pragne sie podzielic z wami tym czym bylo dla mnie , moze i dla Was najpiekniejszym przezyciem w naszych zyciorysach . Poprzednim razem opislem wydarzenia zwiazane z moja emigracja do Belgii , natomiast tym razem proponuje cofke w czasie by przypomniec sobie caly ten kolowrotek od poczatku . No to let`s go ! Rok 1973 ; naj , najciekawszy w moim skromnym zyciu . Rok burzliwy , multum emocji . Mam jeszcze lat takich kilka ale ten rok wydaje mi sie wyjatkowy . Jest to przejscie spod spòdnicy matczynej w prawie meskie , dorosle zycie . Nie pamietam kiedy przysnilo mi sie zeby zostac matrosem . To chyba bylo w polowie podstawòwki , ktòra ukonczylem w 1972 roku i w tymze roku zdawalem do "szczuròw odry" we Wroclawiu . Egzaminy , uwazam zdalem ale nie mialem pochodzenia i funduszy "w lape" czyli pòl swini . Wiec pierwszy rok po podstawòwce wyladowalem w ZSZ jako adept slusarstwa , marzac o pòjsciu do Mar Woja a potem ze i tak sie wkrece do PZMu lub do PLO . Takie byly realia . A tu nagle bomba ! Kupuje w kiosku wydanie "Morza" grudzien 1972 i co tam widze ? Swoja przyszlosc . No , to do roboty . Wysylam pismo do Gdyni i do Szczecina . Gdynia jajo , zadnej odpowiedzi , Szczecin natomiast - odpowiedz negatywna . Nie wysla ankiety gdyz juz podjalem nauke jako slusarz . O zarazy , ja uczciwie a wy mnie tak ? Nie poddam sie , wejde do was przez okno . Zaczalem kombinowac w ten sposòb ze dyrektorka podstawòwki wystawila mi ankiete przesunieta o rok a formularz ze Szczecina otrzymalem pod szyldem kumpla bo i tak byl in blanco . No i sie zaczelo . Ludzie !!! To byly emocje , tego nie da sie opisac . Przychodzi list ze mam sie stawic na tkzw egzaminy 29' maja 1973 roku . Szczyt goraczki , emocje siegaja zenitu i w tym momencie prosze czytac uwaznie .... Jade do Szczecina sam . Wielka podròz , prawie 400 kilometròw , pociag relacji Przemysl - Szczecin ma opòznienie 180 minut . Na punkt zborny przed Domem Marynarza spòzniam sie i nie zastaje juz nikogo ale pani z recepcji wskazuje mi droge do WSM gdzie udali sie kandydaci . Pedze zeby sie nie spòznic jeszcze bardziej i po dotarciu na Waly Chrobrego co wdze ? Olbrzymiego kolosa " Lublin II "
. Koledzy ! To bylo przezycie podobne do pierwszego stosunku . Na widok tego statku doznalem "orgazmu " . Pòzniej wszystko potoczylo sie dosc szybko . Pod WSM stala grupa kandydatòw do ktòrej jako pierwszy podszedl Pan Kulawczyk i podzielil nas na grupy . Ale wrazenia co ? Ja w tym momencie troche zwatpilem gdy uslyszalem ze jest 1000 kandydatòw a miejsc 120 . O , facet , nie dasz rady ! Ja szczuplutki , drobnej postury a wkolo mnie takie pokazne byczki i jeszcze co niektòrzy z zapleczem rodzinnym , morskim oczywiscie . Ale humor mi sie poprawil gdy kazano nam wypelniac testy , pisac zyciorysy i uzasadniac "dlaczego ten zawòd a nie inny" . No to w te klocki poczulem sie dobrze widzac ze wielu ze wspòlkandydatòw zaczelo miec problemy tracajac sie lokciami bo " co tu napisac" ? A ja rozpuscilem fantazje na maxa piszac ze dziadek byl bosmanem r rosyjskiej flocie wojennej , wujek zatopil " Bismarcka" a stryjek plywal w konwojach do Murmanska . Slowo , do tego sie posunalem . Moze to wlasnie spodobalo sie " Naczialstwu" . A dlaczego ten wybòr zawodu ? No bo ja mam to we krwi do tego stopnia ze wiem iz zarobki marynarza sa atrakcyjne ale mnie pieniadze nie interesuja i moge je oddawac na Centrum zdrowia Dziecka . Tak bylo . Po tym pisaniu przeszlismy do sali gimnastycznej na wyskok i podciaganie . Pan instruktor pokazal co i jak . Przede mna byl byczek ktòry natrzepal 25 podciagniec a instruktor mòwi "0" , rece byly nie tak . Mnie zaliczono 5 razy . Nastepnie pieszka poszlismy na basen na sprawdzian plywania . Chodzilo o to zeby choc raz przeplynac basen . Pan Chief Labedzki zadal pytanie ; czy wszyscy umiecie plywac ? Oczywiscie padla odpowiedz . No to jadziem . Facet za mna nazywal sie Zygfryd Bona i wskakujac do wody poszeeedl "siekiera" .. Ledwie go wyciagneli . Notabene Zygus zostal przyjety . Po basenie przeszlismy badanie lekarskie na ulicy Kapitanskiej w starej przychodni portowej . Mialo sie jeszcze wtedy troche zdrowia . Okolo 18.00 bylismy wolni . Kazano nam czekac na listowne odpowiedzi . Oh ! Co to by za okres . I ktòregos dnia ; jest , zakwalifikowany na obòz kandydacki w Trzebiezy a tym czasem prosze podac wymiary cielesne pod mundur . Ludzie ; cale lato 1973 roku unosilem sie trzy metry nad ziemia nie mogac sie doczekac 1' wrzesnia . Tego sie nie da zapomniec bo takich momentòw w zyciu kazdy ma tylko kilka . Nadchodzi 31.08. 73 . Walery zegna sie swiadomie z wolnoscia , mamusia , bratem i jedzie do Trzebiezy ku swemu przeznaczeniu , spozywszy przedtem po flaszce "patyka" z kolegami z podwòrka sluchajac co chwile z radia nowego przeboju Ani Jantar " najtrudniejszy pierwszy krok " . No i na jednej nodze hop w PKP i skacowany dojezdza do Trzebiezy . Cdn. Siema ..........

Post edytowany dnia 13-02-2004 o godzinie 22:11
ProfilOdpowiedz Cytuj 
Re: Walusiowe Bajania
Good to see you !
cheers
ProfilOdpowiedz Cytuj 
... czy jeszcze ...
sypiesz pieprz do konfitury i do zupy mlecznej
hej ha kolejkę.......
ProfilOdpowiedz Cytuj 
Brawo Walery !! Tylko jednej rzeczy nie kumam .. Czyzbys przezyl orgazm tylko podczas pierwszego stosunku ? Musisz cos z tym zrobic .
ProfilOdpowiedz Cytuj 
No,no,no Waluś,to się rozpisałeś,mnie rodzice chcieli posłać do technikum mechanicznego,ja niestety wybrałem Liceum Morskie,mam więc w związku z tym wyrzuty sumienia, bo być może zabrałem komuś miejsce na morzu,co mogło być przecierz czyimś marzeniem.Najpierw chciałem być astronomem(się mi tu k.... nie śmiać)jako 7 letnie dziecko,potem po przeczytaniu kilku sztandarowych dzieł z zakresu archeologii i historii starożytnej postanowiłem,że zostanę archeologiem lub co najmniej historykiem.
Zaznaczyć tutaj muszę że swoim zainteresowaniom poswięcałem się bez reszty lokując w pozycje biblioteczne ostatnie swoje pieniądze i nie tylkoswoje.Zdałem nawet na historię po LM na uniwersytet w Poznaniu ,ale wycofałem papiery,czego do dzisiaj żałuję .Mój kolega jest już tam doktorem.
To była jedna z głupszych decyzji w moim życiu,wybrałem chęć poznania świata no i siermiężny socjalizm zrobił swoje.Tak więc pomiędzy Niebem i Ziemią wybrałem Morze jak się okazuje nie na długo bo tylko 6-lat.Dzisiaj funkcjonuję jako niedorobiony archeolog i historyk,niedorobiony makler( a jakże,miałem taki okres w swoim życiu,jeszcze mam gdzieś nawet testy ma egzaminy)jako niedorobiony logistyk(ha,ha)na szczęscie mam udane życie rodzinne i 3 wspaniałych synów co rekompensuje całą resztę( na razie)Cieszę się ,że niektórym z nas się powiodło i potrafili się odnaleźć w tym co robią mam nadzieję ,że to lubią nawet jeżeli zajmuje im to pół zasranego życia,mówię tu o moich kolegach już kapitanach,ale się roooozpisałem chyba się Waluś zaraziłem od Ciebie Pozdrawiam was chłopaki!
ProfilOdpowiedz Cytuj 
Nie przejmuj sie Slawku ; Morze jest dla ryb . A Ty Maniek nie ròb sobie jaj z kumpla . Pozdrawiam wszystkich serdecznie . Walery .

Post edytowany dnia 16-02-2004 o godzinie 15:40
ProfilOdpowiedz Cytuj 
Waluś to Ty naprawdę dołączyłeś do grona wirtualnych,bardzo sie ciesze pozdrowienia od Pajdka ,oczywiście pozdrawiam wszystkich ,bezwzgledu na płec i upodobania
ProfilOdpowiedz Cytuj 
Walusiu mòj kochany ... Ja nie robie sobie jaj z kumpla tylko zastanawiam sie w jaki sposòb symulujesz te orgazmy ?????
ProfilOdpowiedz Cytuj 
Maniek , musimy poczekać w Walusiowych bajaniach na szczytowanie.
Będzie to przypuszczam , najciekawsza karta jego życia.
Waluś , ponoć w Domu Marynarza zaliczyłeś wszystkie pokoje. W pobliskim zaś parku każda ławka była molestowana i widziała nie jedno. Nie wszyscy znają twoje mistrzowskie wyczyny.
Jesteśmy z Ciebie dumni.Czy wiesz , ze Twoje nieznane szczecińskie dzieci mogą kończyć już studia ,albo mieć już własne ?
Pisz Walery, pisz.
Dużo i nie zapomnij o pikantnych szczegółach z orgazmem w tle.
ProfilOdpowiedz Cytuj 
Wydaje mi sie , ze Walery wyjechal na weekend do Antwerpii i przez te statki......aresztowali go na nabrzerzu... to tylko jedna z hipotez!
cheers
ProfilOdpowiedz Cytuj 
Ciag dalszy nastapil - hallo every bloody .
1.09.1973 jak wspomnialem , przyjezdzam do Trzebiezy . Przy bramie wita mnie P Czeslaw Makulski ps " Dziadek " , slowami ; witamy w Liceum Morskim . O , to jakies nieporozumienie bo ja prosze pana do ZSM. Nie , odpowiada ; jestes w LM . Musze przyznac poczulem sie wazny . I w tym momencie prawdziwy koniec z wolnoscia , ciuchy cywilne precz , do ochmistrza po drelich marsz i do roboty ! Mlody czlowiek nie moze miec za duzo czasu na myslenie , takie padaly zdania . Gdy po paru godzinach zebrala sie juz dosc pokazna grupa kandydatòw , pojawili sie ròwniez nasi pierwsi gnebiciele ps Kogut i ps Kurczak czyli bosm. Herba i bosm. Dziegielewski . Oh , jakie oni sprawiali wrazenie . Natychmiast z biegu zaczela sie nauka formowania szeregòw , zbiòrki , marsze , komendy . A gdy zrobilo sie nas juz bardzo duzo to przyszedl czas na rozdzial kwater czyli kampingòw . No i tu dochodze do momentu kiedy poraz pierwszy zapoznalem sie z moim do dzisiaj notabene przyjacielem Marianem Bialikiem . Pierwsze wrazenie bylo ponad - okrutne . Patrzac na niego , pierwsza mysl ktòra przemknela mi przez glowe , " z jakiej wiochy pochodzi ten wiesniak ? "a on, Marian jestem z Krakowa . O , jasny piorun ! W tym momencie cale moje zdanie a propos Krakowa leglo w gruzach gdyz mialem ja , czlowiek z Wroclawia opinie ze w Krakowie mieszkaja bardziej urodziwi ludzie . No , ale czas pokazal ze mialem racje gdyz Maniek , urodzony wiesniak we wsi Jadowniki do Krakowa wyemigrowal za transportem , woly + wòz drabiniasty i jechal mniej wiecej 3 dni . To teraz wszyscy znacie temat . Ponad to we wspòlnym pokoju zamieszkal ze mna przedstawiciel Kolobrzegu w osobie Wojtka Frackowiaka ps "Cyc", legenda Zygfryd Bona - morskie miasto Lòdz i dwaj tubylcy ze Szczecina czyli Waldek Blonski ps " Zaròwa " i Krzysiek Chorosinski bez ps , tez nie zle "czeresniaki" . Aha , zapomnialem powiedziec ze w klimacie szczecinskim pasowalo mi jak ulal gdyz lekarz zalecil mi zmienic klimat z miejskiego na wiejski . Cos w tym jest . Pod koniec tego pieknego , uroczego dnia odbyl sie pierwszy apel pod komenda kpt zw ps "Faraon" Zygmunta Lodygowskiego . Zostaly przeczytane pierwsze rozkazy , podzielono nas na trzy plutony a kazdy pluton na 4 wachty . No i oczywiscie mòj dramat osobisty ... Wybrano mnie wachtowym i szefem calej klasy . Nie wiem jak to sie dzieje , moze ze wzgledu na moje arystokratyczne pochodzenie ? Wiem jedno ze ten pech przesladowal mnie od przedszkola . Inni robili jaja a ja obrywalem . Taki to zaszczyt . 2 wrzesnia pierwsza pobudka , tempo , krzyki , komendy . Wszystko jak w wojsku . Juz w pierwszych momentach poleciala lezka . Mamusiu jak ja bez ciebie to wytrzymam ? No ! Ale kazde formowanie ma swoje bòle . Zycie z kazda chwila zaczelo nabierac nowych form bo do programu szkolenia dolaczono mnòstwo elemetòw ; wiosla , zeglowanie , roboty bosmanskie , no , co mam pisac ? Chyba pamietacie ? Wszystko bylo takie nowe , takie odkrywcze . Tak ze kadra miala racje dajac zajecie mlodym ludziom od rana do wieczora bo w przeciwnym razie " sperma musi miec jakies wyjscie " a w tym wieku nikomu jej nie brakowalo . Ale i tak znalazly sie wyjatki . Tych nazwisk nie pamietam ale paru kolegòw mialo w tym czasie jakas afere seksualna z dwoma niewyzytymi kucharkami z ktòrych jedna byla inwalidka (nie wojenna) . Gdy wyszlo na jaw , kilku z nich wylecialo z obozu . Za co ? Bzykanie jest przeciez takie przyjemne . Musze przyznac ze presja dowòdztwa byla duza o tak , to nie byly zarty . Kazdy z nas drzal o to zeby nie zawalic a z drugiej strony mlodosc kipiala w nas jak ta "sperma" . Mijaly dni , wszyscy czekalismy na final czyli koniec wrzesnia i upragniony wyjazd na " Macaja " . Juz po pierwszym tygodniu mozna bylo zauwazyc pewne zgranie , zaczely rodzic sie pierwsze przyjaznie , uklady itd . Czy pamietacie pierwsze artystyczne wystepy ? Marek Wrzachol ze swoimi czerstwymi bulkami , Plakat z mistrzowska podròba H Bielickiej czy tez Hans ze slynna " Zegnaj luba " ... To wszystko narodzilo sie w Trzebiezy , Panowie ! Mimo tego rygoru bylismy weseli , pelni zycia i marzen , oddech laguny Zalewu Szczecinskiego dodawal do fantazji przeplywajace obok statki ktòre wzbudzaly emocje . Staram sie w dalszym ciagu przypomniec sobie cos wiecej ale sorry ... Napisalem to co siedzi najglebiej w mòzgu . Oczywiscie nie zapomnialem o ostatnim apelu w przeddzien opuszczenia obozu czyli zakonczenia kandydatki . Przyjechal wòwczas nasz prawdziwy Wòdz , Pan kpt zw Andrzej Huza i po ostatniej przemowie na apelu wieczornym wydal okrzyk " czoleem ucznioowie !! " w miejsce kandydaci . Oj , to bylo cos . Tak glosnego odzewu
" czolem telu dancie !! " juz wiecej nie slyszalem . Dumni i bladzi szykowalismy sie nastepnego dnia do odjazdu na transatlantyk s/s K K Maciejewicz . Piekne , co ? ........... Reka juz boli .. C.d.n. Walery

Post edytowany dnia 20-02-2004 o godzinie 15:21
ProfilOdpowiedz Cytuj 
Walery, ale Ty masz doskonala pamiec moglbys to wszystko komus wmowic ze tak bylo
Odpowiedz Cytuj 
Walery nie zwracaj uwagi na anomima bo On do takich pięknych opwieści jeszcze nie dorósł , alob jak można poczytać w jego historii wirtualnej sam nie potrafi. Nie mówią ze zazdrości Tobie talentu ,pamieci i tych wspaniałych niedozapomnienia przeżytych chwil. Dalej kontynłuj te wspominki ,które przypominają te piękne beztroskie lata. Ps.Kiedy przyjedziesz na piwo i ...... . pozdrawia Pajdek
ProfilOdpowiedz Cytuj 
ja nie, zazdroszcze tylko podziwiam Walerego pamiec
Odpowiedz Cytuj 
Walery!
nic sie nie zmieniles w gadce ani z wygladu. Nie wiem dlaczego tak brzydko mowisz o Szczecinie zawsze mi sie wydawalo, ze lubiales to miasto.
Slyszalem rozne legedy o kryteriach przyjecia do LM, ale jedyna prawdziwa jest taka, ze nasza kochana sekretarka pani Ewa miala ostatnie slowo kiedy rzucili jej na biurko 1000 zdjec i prosili o wybranie pierwszych kandydatow do tej slynnej szkoly.
cheers

ProfilOdpowiedz Cytuj 
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 Następna
Język:
Idź do forum:
Autor skryptu: Global.